youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Dolnośląski Festiwal Nauki – “Ziarna wiedzy”

W dniach 6 -7 października w naszej szkole odbyła się XIX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Po raz drugi jesteśmy współorganizatorem edycji dzierżoniowskiej.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu  październiku przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

W  zamierzeniach Festiwal Nauki ma być wielką “pigułką edukacyjną” – w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

W pierwszym dniu Festiwalu miał miejsce wykład, na temat sekretów tatuażu więziennego, który poprowadził Patryk Pilecki, lekarz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W drugim dniu wysłuchaliśmy wykładu o chemii kosmetyków do włosów, dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że dziś brunetki mogą stać się blondynkami. Wykład poprowadziła Alicja Wolny, doktorantka Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ostatnie aktualności