youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta nauczycieli i pracowników oświaty odbył się uroczysty apel. Tego dnia, każdemu – od dyrekcji, przez nauczycieli, uczniów po pana konserwatora – należy się dobre słowo, magiczne “dziękuje”.
Szczególne chwile przeżyli uczniowie klas pierwszych, którzy w tym dniu złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół Nr 3 im Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie.
Dyrektor szkoły, Pani Bogumiła Szewczyk w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim, którzy na co dzień związani są ze szkołą, nauczaniem, edukacją za zaangażowanie i codzienny trud. Życzyła, aby byli nauczycielami wielkim, takimi, którzy swoją dobrocią i oddaniem będą każdego dnia dawali przykład młodym ludziom, jak żyć godnie i odpowiedzialnie. By byli dumni z faktu, że towarzysza młodzieży w najpiękniejszym okresie ich życia, pomagają czynić go owocnym i obfitym we właściwe wybory.
W części artystycznej uczniowie podziękowali  nauczycielom za trud włożony w wychowanie, za przekazywaną wiedzę, wyrozumiałość, cierpliwość, uśmiech i serce. Na koniec do życzeń dołączyli symbolicznego kwiatka od wszystkich uczniów.
Apel przygotowała klasa III H wraz z wychowawcą, Panią Maria Bałagą.
W tym dniu pożegnaliśmy dotychczasowa Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Sylwię Ganowicz – Kotus, która swoje obowiązki przekazała nowej Przewodniczącej, Pani Marcie Owcy.