youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

II Powiatowa Gala Wolontariatu

9.12.2016 w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury z inicjatywy  Centrum Aktywizacji Społecznej i Zespołu Szkół Nr 3 im. Kombatantów RP w Dzierżoniowie. Uczestniczyli w niej dyrektorzy szkół, nauczyciele i wolontariusze działający w szkolnych kołach wolontariatu. Zaproszeni zostali również przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji wspierających wolontariat.

W trakcie gali został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony w  szkołach  powiatu dzierżoniowskiego polegający na zaplanowaniu  akcji wolontariackiej.  Zwycięski okazał się pomysł uczniów z   I LO w Dzierżoniowie. Uczniowie, którzy są pomysłodawcami akcji, jeszcze przed świętami mają pojechać do ZOL-u w Rościszowie z przedstawieniem dla chorych, aby umilić im czas i razem cieszyć się atmosferą Bożego Narodzenia.

Na konkurs wpłynęło więcej interesujących pomysłów inicjatyw i  dlatego jury postanowiło wyróżnić jeszcze dwie propozycje akcji wolontarystycznych –  jedna z nich to pomysł uczniów z naszej szkoły. Autorkami są: Sandra Chmielarska, Natalia Hajdamowicz, Patrycja Kraus, Kamila Otworowska, Joanna Polaczyk, Emilia Styrna, Patrycja Sułowicz, Wiktoria Szpindor. Druga inicjatywa zasługującą na wyróżnienie  przygotowała grupa uczniów z SP nr 4 w Bielawie.

Podczas gali nagrodzono także uczniów, którzy najbardziej udzielają się społecznie w szkolnych wolontariatach. Nagrody odebrali m.in. wolontariusze z naszej szkoły: Paulina Bagińska i Paweł Haraf.

W gali uczestniczyli przedstawiciele organizacji studenckiej AIESEC, którzy opowiadali o tym co robią w ramach wolontariatu, także międzynarodowego.  Jednym z mówców był nasz tegoroczny absolwent – Mateusz Kubisz. Natalia Baran z dzierżoniowskiego  Centrum Aktywizacji Społecznej przedstawiła Dzierżoniowskie Centrum Wolontariatu, a Jarosław Rudnicki- szef dzierżoniowskiego sztabu WOŚP mówił o organizacji m.in. lokalnych finałów WOŚP oraz o satysfakcji jaką niesie za sobą pomaganie innym.

 

Ostatnie aktualności