youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

IV Powiatowe Forum “Logistyka w praktyce”

28 lutego w naszej szkole odbyło się IV Powiatowe Forum Zawodowe pod hasłem “Logistyka w praktyce”. Spotkanie adresowane było przede wszystkim dla uczniów klas 3 i 4 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Realizacja tego przedsięwzięcia finansowanego przez Starostwo Powiatowe w ramach grantu miało na celu uświadomić młodzieży, że już wkrótce zakończy się jeden z etapów Ich edukacyjnego życia i staną wszyscy przed kolejnym wyborem: kształcić się dalej czy iść do pracy? Zostać w kraju czy wyjechać za granicę?Zainwestować w siebie czy rzucić się już teraz w wir zarabiania pieniędzy? Decyzja którą nie długo podejmą na pewno będzie miała wpływ na Ich przyszłość… Celem Forum było: – prezentacja firm powiatu dzierżoniowskiego – prezentacja lokalnego rynku pracy na podstawie danych Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie – poszerzenie wiedzy uczniów o lokalnym i regionalnym rynku pracy poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami, – zapoznanie młodzieży z ofertą szkół wyższych – zapoznanie młodzieży z kursami kwalifikacyjnymi oferowanymi przez naszą szkołę – zwiększenie umiejętności uczniów w zakresie efektywnego planowania kariery i zarządzania nią, Udział w Forum wzięli: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy p. Monika Zawilak, przedstawiciel firmy produkcyjnej Cooper Standard p. Pawel Kuleszo, przedstawiciel firmy transportowej Dedal p. Urszula Bukowska, przedstawiciel firmy consultingowej zajmującej się doradztwem w branży transportowej p. Mariusz Bukowski oraz przedstawiciele szkół wyższych: Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz oddziału zamiejscowego w Jeleniej Górze, Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Serdecznie wszystkim dziękujemy!