youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Koniec roku Maturzystow 2021

Drodzy absolwenci.

Pożegnanie absolwentów – to jeden z ważniejszych, jak nie najważniejszy dzień w życiu szkoły.

4 lata temu – 4. 09. 2017 r. rozpoczynaliście naukę w naszej szkole. Mieliście pewne oczekiwania. Byliście tacy nieśmiali. Spoglądaliście na nas z ufnością, że będzie Wam dobrze w tej szkole. I mam nadzieję, że tak było.

Pięknie rozwijaliście swoje pasje i zainteresowania, identyfikowaliście się ze szkołą. Podejmowaliście różne działania. Byliście bardzo aktywni.

Przez ostatnie dwa lata byliście inaczej aktywni, ale tego wymagała sytuacja. Spisaliście się świetnie, o czym świadczą Wasze wyniki w nauce.

Spędziliśmy w naszej szkole wiele czasu i wiele nauczyliśmy się od siebie nawzajem. Przez ten czas staliście się dorosłymi ludźmi, odpowiedzialnymi za siebie, swoje słowa i czyny. Dlatego mam nadzieję, że uda się Wam wszystkim właściwie pokierować swoim życiem.

Za Wami edukacja w technikum. Przed Wami: matura, studia, praca, dorosłe życie.  Życie, w którym codziennie trzeba podejmować decyzje, rozwiązywać  problemy i ponosić konsekwencje swoich czynów.

Otrzymacie dzisiaj  świadectwa ukończenia szkoły i tym samym dołączycie do bardzo licznego, zacnego grona Absolwentów Zespołu Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie. Teraz przed Wami egzamin maturalny. Życzę, abyście go pomyślnie zdali.

Chciałabym podziękować tym wszystkim, którzy nieodłącznie towarzyszyli Wam, drodzy uczniowie na poszczególnych etapach Waszego życia. Dziękuję serdecznie Waszym Rodzicom, którzy dokładali starań, aby poszerzać Waszą wiedzę i umiejętności. Dziękuję wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły.

Pragnę życzyć Wam, drodzy Absolwenci, abyście nie zapomnieli czasu, który tu spędziliście, abyście nie zapomnieli ludzi, z którymi tu przebywaliście.

Nigdy nie przestawajcie  marzyć i realizować marzenia, wyznaczać sobie nowe cele i je osiągać, podążać za dobrem i otwierać swoje serca na innych ludzi.

Życzę Wam, drodzy absolwenci, abyście patrzyli w przyszłość z ufnością i wiarą, pamiętając o swoich talentach, umiejętnościach i wiedzy.

Dyrektor Szkoly, Bogumila Szewczyk

Ostatnie aktualności