youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Logistycy w centrum dystrybucyjnym Deichmann Logistics

Klasa II ad wraz z opiekunami: p. Agnieszką Pytel- Płachciak i p. Edytą Duniec- Malinowską odwiedziła wrocławskie centrum dystrybucyjne Deichmann Logistics – jedyne w Polsce centrum zajmujące się zaopatrzeniem w obuwie, torebki i inne artykuły nie handlowe wszystkie sklepy Deichmann w Polsce.
Po centrum oprowadzał nas sam Dyrektor p. Marcin Musielak, który nie tylko opisał, ale i przeprowadził nas drogą, którą pokonują towary od momentu wejścia do wyjścia z centrum.
Mogliśmy zobaczyć halę o powierzchni 1300 m wraz z regałami wysokiego składowania na których umieszczane były obuwie zgodnie z metodą wolnych miejsc składowania. Zobaczyliśmy jak komisjonowane są towary zamawiane w sklepach internetowych a jeden z naszych uczniów kompletował zamówienie do dzierżoniowskiego Deichmanna. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek mających związek z zarządzaniem łańcuchem dostaw i na własne oczy przekonaliśmy się, że nie potrzeba zautomatyzowanego sprzętu aby praca w magazynie przeładunkowym zorganizowana była sprawnie i efektywnie. Wycieczka pozwoliła młodzieży usystematyzować swoją wiedzę i zobaczyć jak wyglądają procesy zachodzące w magazynie przeładunkowym “cross-docking”.