youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Pożegnanie maturzystów

„Do widzenia, przyjaciele,
Wspólnych spraw mieliśmy wiele,
Dziś ta nitka się urywa,
Coś się kończy, coś zaczyna…”

Tak swoje wystąpienie do tegorocznych absolwentów rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Dorota Pieszczuch. Zawsze są to ważne i wzruszające chwile, takie też były dla 69 maturzystów, którzy 28.04.2017 w obecności Starosty Dzierżoniowskiego, grona pedagogicznego i pracowników Szkoły, Rodziców i młodszych kolegów zakończyli 4-letnią przygodę w Dzierżoniowskim Ekonomiku. To bardzo ważny etap w życiu każdego człowieka…coś się kończy, coś zaczyna. Choć pożegnania nigdy nie są łatwe mamy nadzieję, że wspomnienia szkolne pozostaną w naszych maturzystach na długo.

Starosta Dzierżoniowski pan Janusz Guzdek wręczył 6 Prymusom Stypendia Starosty – to ważne i szczególne wyróżnienie. Pozostali absolwenci otrzymali   świadectwa ukończenia szkoły i tym samym dołączyli do bardzo licznego, zacnego grona absolwentów Zespołu Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie. Uroczyste podziękowania, dyplomy i gratulacje otrzymali absolwenci, którzy szczególnie wyróżniali się w pracach i konkursach na rzecz społeczności szkolnej.

Szczególne podziękowania odebrał  z rąk Dyrekcji szkoły wieloletni Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Dariusz Szmigielski.

Wzruszający program artystyczny przygotowała Szkolna Grupa Teatralna pod kierunkiem Pań: Jolanty Manieckiej i Doroty Pieszczuch, a klasa I c wraz z wychowawcą wręczyła Szkolne Oskary, które wzbudziły wielki aplauz wsród zebranych.

Drodzy absolwenci pragniemy, abyście nie zapomnieli czasu, który tu spędziliście, abyście nie zapomnieli ludzi, z którymi tu przebywaliście. Nigdy nie przestawajcie zgłębiać Waszej wiedzy, bo… warto mimo wszystko…i pamiętajcie, że „Inwestycja w wiedzę zawsze przynosi największe odsetki” a człowiek tak długo jest mądry dopóki szuka mądrości.