youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Ratuj życie – żyj bezpiecznie..

W ramach projektu Ratuj życie – żyj bezpiecznie odbędzie się szereg przedsięwzięć o charakterze związanym ze zwiększeniem świadomości młodzieży na temat bezpieczeństwa.  Jednym z nich będzie Powiatowy Festiwalu Bezpieczeństwa i Profilaktyki realizowany w ramach Programu Aktywności Młodzieży w Powiecie Dzierżoniowskim, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. 

Zajęcia będą prowadzone przez wysokiej rangi specjalistów z naszego Powiatu reprezentujących następujące instytucje: Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie, Prokuraturę Rejonową w Dzierżoniowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie,Areszt Śledczy w Dzierżoniowie, Komendę Powiatową Policji w Dzierżoniowie, ratownika medycznego. W festiwalu, którego koordynatorem jest Zespół Szkół Nr 3 wezmą udział uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego.

Kolejnym, znaczącym działaniem realizowanym przez Ekonomik będzie IX Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku. Celem akcji jest propagowanie idei dawstwa szpiku, rejestracja nowych potencjalnych dawców i krwiodawców, zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy chorych na nowotwory krwi. Podczas Dnia Dawcy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat będą mogły zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców Fundacji DKMS Polska. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza  i pobraniu wymazu z jamy ustnej. W czasie trwania akcji będzie można również oddać krew w ramach honorowego krwiodawstwa.