youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Razem na Święta

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym, w którym nie zapominamy o osobach potrzebujących, chorych, samotnych, ale także o naszych Przyjaciołach.

W tym roku dzierżoniowski Ekonomik zainicjował bądź uczestniczyła w szeregu inicjatyw, które spowodowały, że byliśmy #RazemNaŚwięta.

Wolontariusze Szkolnej Grupy Wolontariatu UPS z Ekonomika wykonali 80 kartek świątecznych, które powędrowały do podopiecznych ZOL, Kombatantów i osób samotnych.

Wolontariusze z Ekonomika odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Opieki ze świątecznymi życzeniami i drobnymi upominkami wykonanymi przez wolontariuszy. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego kolędowania

Cała społeczność szkolna włączyła się do akcji “SŁODKI MIKOŁAJ dla Polskich dzieci na Kresach”. Zgromadziliśmy kilkadziesiąt paczek, w których dzieci z okolic Lwowa znajdą słodycze, artykuły spożywcze i szkolne.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wróciła tradycja wspólnego tworzenia stroików dla podopiecznych ZOL sióstr Elżbietanek. Wolontariusze Szkolnej Grupy Wolontariatu chyba stęsknili się za wspólnym tworzeniem bo ochoczo i tłumnie zabrali się do pracy 😘

Kolejną super akcją była słodka pomoc dla dzieci z domów dziecka: Świąteczny cud – spełnijmy małe marzenia dzieci z domów dziecka.

Nie mogło również zabraknąć podarunków i życzeń dla naszych wielkich Przyjaciół –  organizacji i stowrzyszeń kombatanckich. Przed świętami zostały dostarczone samodzielnie wykonane przez klasę IIB podarunki i życzenia.

Dziękujemy, że byliście/byliśmy #RazemNaŚwięta.