youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Relacja z Hiszpanii…

Relacja prosto z Hiszpanii … pierwszy tydzień naszego pobytu w Sewilli, to oprócz obowiązków związanych z odbywaniem praktyk, wiele przyjemności. Oto kilka z nich:

Wycieczka kulturowa po Tavirze w Portugalii. Pierwszym ze zwiedzanych obiektów był kościół katolicki Igreja De Santiago. Jest klasyfikowany jako pomnik narodowy. Następnie udaliśmy się do ogrodu, w którym można było podziwiać wiele gatunków roślin. Znajdował się tam punkt widokowy, z którego można było obejrzeć Tavirę. Po zwiedzeniu ogrodu udaliśmy się na prom, którym dopłynęliśmy na plażę Ilha De Tavira. Spędziliśmy tam świetnie czas opalając się, zbierając muszelki i pływając w oceanie.

Wycieczka rowerowa po Sewilli zaczęła się spokojną przejażdżką po pieknym parku Marii Luizy.Zobaczyliśmy również plac Hiszpański, zabytkowe centrum miasta, Pałac Alcazar, katedrę oraz wybrzeże przepływającej przez miasto rzeki Guadalkivir. Przewodnik opowiadał po angielsku, co pozwoliło nam sprawdzić  znajomość języka. Rowery okazały się dużo lepszym sposobem zwiedzania miasta niż wycieczka piesza.

Pokaz flamenco w mającym swój klimat barze o nazwie La Carboneria. Flamenco to taniec mający w sobie dużo emocji i ekspresji połączonych z odpowiednimi słowami i gitarową muzyką. Flamenco jest dla Hiszpanów manifestacją oryginalności i swoistej egzotyki. Spędziliśmy przyjemnie późny pełen wrażeń wieczór, które na długo zapamiętamy.