youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Świętujemy Niepodległość…

12 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczystym apelu nie zabrakło znamienitych gości, przyjaciół szkoły, przedstawicieli związków i organizacji kombatanckich. Gościliśmy panią Barbarę Zarówną – Stowarzyszenie Dzieci Wojny, pana Edmunda Dąbrowskiego – Honorowego Prezesa Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i BWP w Dzierżoniowie, pana Władysława Potockiego – Prezesa Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i BWP w Dzierżoniowie

Jak zaznaczyła w swoim przemówieniu Dyrektor szkoły, pani Bogumiła Szewczyk – Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Nawiązując do historii zaborów i wymazywania Polski z map Europy dużą rolę przypisała pojmowaniu patriotyzmu współcześnie. Patriotyzmu dnia codziennego, który wymaga wytrwałości, uczciwości, solidarności i uwagi. Taki patriotyzm dotyczy spraw dużej i małej ojczyzny. Kończąc przemówienie przywołała słowa Św. Jana Pawła II:”Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” szanujcie przeszłość i tradycję, ale patrzcie w przyszłość mając ojczyznę w sercu.

W dalszej części uroczystości głos zabrał pan Edmund Dąbrowski , który w ciepłych słowach zwrócił się do uczniów, by wolną ojczyznę czcili swoją nauką i pracą. Wręczył również okolicznościowe medale za współpracę i zaangażowanie na rzecz środowiska kombatanckiego, pani Annie Antosiak i Karoli Koteckiej – Kobie.

Przepiękny program artystyczny przygotowały klasy I c z wychowawcą Hanną Gerą – Kunigowską oraz I d z wychowawcą Edytą Duniec – Malinowską. Oprawę muzyczną zapewnił Jarosław Raś. Gościnnie wystąpił zespół taneczny Joanki.