youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Targi… “Smaki regionów”

W dniu 1 października 2018 r. uczniowie klasy II a TE i II b TH pod opieką p. Anny Cybulskiej i p. Grażyny Furgały, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Poznańskich  „SMAKI REGIONÓW”.

Było to wyjątkowe wydarzenie zwłaszcza dla osób, które odżywiają się zdrowo i cenią sobie produkty od lokalnych dostawców. Trwające trzy dni Smaki Regionów prezentowały regionalną, tradycyjną i certyfikowaną żywność przyrządzaną według dawnych receptur.

Większość produktów prezentowanych na targach oznaczona była wyjątkowym znakiem jakości Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Przynależność do tej sieci to gwarancja dobrej jakości, a także dobrego smaku.

Niekwestionowaną królową Smaków Regionów była kiełbasa biała parzona wielkopolska, wpisana na Listę Nazw Produktów Chronionych na terenie Unii Europejskiej. Wybitni kucharze z całej Wielkopolski przygotowali z niej różne potrawy.

Wystawcami na targach „SMAKI REGIONÓW”  byli  również producenci miodów, win, serów, chlebów, ciast i  innych przetworów regionalnych z całej Polski, promujący na swoich stoiskach bogatą ofertę firmy.

Najmłodsi uczestnicy tarów  mogli wziąć udział w  minipiekarence dla dzieci, a także w warsztatach owocowo-warzywnych. Wszystko po to, by poprzez zabawę nauczyć dzieci i młodzież zdrowych nawyków żywieniowych oraz pokazać, jak różnorodna jest kuchnia polska.

Na pewno było to ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich.

Ostatnie aktualności