youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

VIII Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku

5 czerwca 2018 w godz. 10:00 – 20:00 odbył się VIII Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku. Celem akcji było propagowanie idei dawstwa szpiku, rejestracja nowych potencjalnych dawców, zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy chorych na nowotwory krwi oraz wzbogacenie banków krwi poprzez akcję honorowego krwiodawstwa.

Wzorem lat poprzednich organizatorzy – Zespół Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie, chcąc umożliwić większą dostępność do rejestrowania się mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego jako potencjalny dawca szpiku utworzyli dodatkowe punkty rejestracji:  Zespół Szkół Nr 3,  Rynek w Dzierżoniowie,  Aleja Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia Powiatowego Dnia Dawcy, które  miało miejsce o godz. 9:00  na które zaproszeni zostali przedstawiciele władz, grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami oraz laureaci konkursu plastycznego.   Zebrani mieli możliwość obejrzenia filmu nakręconego przez wolontariuszy Przylądka Nadziei we Wrocławiu pod tytułem „Pomaganie jest fajne”. Wolontariusze podzielili się swoimi doświadczeniami z pracy woluntarystycznej na oddziałach kliniki onkologii. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego pod hasłem „Możesz pomóc – masz to w genach!” w kategoriach: szkoły podstawowe, oddziały gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne.

W czasie akcji zarejestrowało się do światowej bazy potencjalnych dawców szpiku 93 osoby oraz 38 osób oddało krew w ramach honorowego krwiodawstwa.

Młodzież Zespołu Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie, szczególnie Szkolna Grupa Wolontariatu aktywnie włączyła się w przygotowanie akcji oraz pracowała w czasie jej przebiegu, rejestrując potencjalnych dawców i pracując przy obsłudze akcji w ramach wolontariatu. Dużym sukcesem w propagowaniu idei dawstwa szpiku i honorowego krwiodawstwa jest poszerzenie wiedzy w tym zakresie, wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu oraz całej społeczności lokalnej.

Ostatnie aktualności