youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Wigilijne spotkanie Kombatantów

Tegoroczne świąteczne spotkanie Kombatantów odbyło się w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w dniu 14 grudnia. Kombatanci zrzeszeni w związkach i organizacjach Kombatanckich wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych mieli możliwość w serdecznej atmosferze świętować nadchodzące Boże Narodzenie.  Poza zaproszonymi Kombatantami uczestniczyli w niej również  proboszczowie z parafii pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie oraz z parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie,  a także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, dyrektor Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele firmy Cooper Standard.Gospodarzem spotkania był wicestarosta Marek Piorun.  W świąteczną, magiczną atmosferę  świąt wprowadzili zebranych gości  uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie, którzy pod okiem pedagogów przygotowali jasełka pn. „W poszukiwaniu Prawdy”.

Podczas wigilii nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Spotkanie było też okazją do serdecznych rozmów i życzeń w gronie Kombatantów, a także rozmów z młodzieżą. Zaproszeni goście otrzymali świąteczne upominki.

Organizatorami Wigilii byli Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie i Powiatowa Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych w Dzierżoniowie, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie.