youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Wyniki konkursu z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John Mc Connell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.Tegoroczne obchody, które odbywają się pod hasłem Z energią zmieńmy źródła, poświęcone są odnawialnym źródłom energii i efektywności energetycznej.

To ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska, szczególnie istotne w kontekście Dyrektywy Rady i Parlamentu Europejskiego 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania i stosowania energii ze źródeł odnawialnych, która zobowiązuje nas do zwiększenia wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi odbył się w Ekonomiku konkurs z Wiedzy o Ziemi. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Zwycięzcami konkursu są:
I miejsce – Palzer Weronika (1cTS)
II miejsce – Ligus Julia (1bTK)
III miejsce – Szarek Martyna (2eTE)

Gratulujemy!