youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

X Konkurs Przedsiębiorczości

28.03.2019 r. w ZS Nr 3 w Dzierżoniowie odbyła  się X,  jubileuszowa  edycja Powiatowego Konkursu Przedsiębiorczości  pod hasłem przewodnim „Ubezpieczenia”. W konkursie  wzięli  udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego:

 • II LO im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie
 • Zespół Szkół Nr 1 im. W. Rotkiewicza w Dzierżoniowie
 • Zespół Szkół Nr 2 im. T. Kotarbińskiego w Dzierżoniowie
 • Zespół Szkół Nr 3 im. Kombatantów  RP  w Dzierżoniowie W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali test  składający się z  40  pytań otwartych. Dziesięć osób z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do finału  ustnego konkursu
 1. Emilia Styrna – ZS Nr 3,
 2. Marta Kuźniar – ZS Nr 3,
 3. Oliwia Szewczyk– ZS Nr 2,
 4. Wiktoria Sagan– ZS Nr 2 ,
 5. Joanna Polaczyk– ZS Nr 3 ,
 6. Igor Jesionek – ZS Nr 1,
 7. Wiktoria Szpindor – ZS Nr 3,
 8. Miłosz Stopa– ZS Nr 1 ,
 9. Igor Ludwa – ZS Nr 1 ,
 10. Aleksandra Bajrakowska – ZS Nr 2.
 11. W części finałowej  konkursu uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowane w zestawie pytania z zakresu ubezpieczeń społecznych. Kibicowali im uczniowie klasy I a TE i  klasy  III a TE. 

Odbyły się  też wykłady z mini konkursami przeprowadzone przez przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie  – pana Roberta Budziszewskiego  oraz  przedstawiciela Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Dzierżoniowie – pana Adama Nowaka.  Sześciu  najbardziej  aktywnych  słuchaczy  otrzymało  drobne upominki ufundowane przez ww. instytucje.
W części artystycznej konkursu mieliśmy okazję wysłuchać  Patrycji i Natalii Skwarek , Mariji  Sepity oraz  Grzegorza Złotnickiego.
Laureatami X  jubileuszowej  edycji  Powiatowego Konkursu Przedsiębiorczości  pod hasłem przewodnim „Ubezpieczenia” zostali:

I miejsce – Emilia Styrna,

II miejsce –  Marta Kuźniar,

III miejsce –  Miłosz Stopa.

Jury w składzie: Robert Budziszewski, Adam Nowak i Małgorzata Konaszewska przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: 

 • Wiktoria Szpindor
 • Igor Jesionek.

GRATULUJEMY!!!Fundatorem nagród głównych konkursu w postaci kart przedpłaconych na kwotę 300,00 zł, 200,00 zł i 100,00 zł  był Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie. Nagrody rzeczowe ufundował ZS Nr 3 w Dzierżoniowie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Dzierżoniowie.