youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Praktyki w Hiszpanii

W sierpniu uczniowie  Zespołu Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie odbywali praktyki zawodowe w Hiszpanii. Ekonomiści, logistycy i handlowcy mogli  przez miesiąc pobytu w Sevilli podnosić nie tylko kompetencje językowe, ale przede wszystkim poznać specyfikę swojego zawodu w zupełnie innej odsłonie – w innej kulturze oraz organizacji pracy. Łącznie 30 uczniów realizowało  praktyki  w różnych miejscach, między innymi w supermarketach, księgarni, biurze informacji  turystycznej, firmie kurierskiej. W każdym miejscu musieli wykazać się komunikatywną znajomością języka hiszpańskiego bądź angielskiego. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w półrocznym kursie języka hiszpańskiego. Całe przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu Erasmus+, który skierowany jest do młodych ludzi zainteresowanych odbyciem stażu za granicą.
Poza  praktykami  uczniowie korzystali z zorganizowanych aktywności kulturowych takich jak: zwiedzanie oraz poznawanie kultury i zwyczajów  Hiszpanii. W Sevilli  zwiedzili  wszystkie ważniejsze zabytki: Katedrę wraz z Wieżą Giralda, Ogrody Alcazar, Plac Hiszpański, Metropol Palac, Ogrody Santa Cruz, Plaza De Toros (najstarszą arenę walk byków), Złotą Wieżę i całe mnóstwo innych przepięknych miejsc, które oddają klimat i urok  Hiszpanii. Ponadto byli w Kadyksie i malowniczej miejscowości usytuowanej nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego: Tavirze, gdzie mogli spędzić czas na relaksie, wypoczynku i plażowaniu.  W trakcie pobytu cała grupa miała możliwość próbowania  tradycyjnych hiszpańskich potraw (tapas).  Uczniowie przekonali się również uczestnicząc w pokazie flamenco, jak ważną rolę pełni dla Hiszpanów  muzyka. Wycieczka rowerowa zorganizowana na zakończenie pobytu pozwoliła po raz kolejny odwiedzić wcześniej poznane miejsca.

Podsumowując: miesięczne praktyki w Hiszpanii są wspaniałym połączeniem nauki, zdobywania nowych doświadczeń oraz przyjemności.

 

Ostatnie aktualności