youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Wolontariat

Wolontariat to niezwykła szansa realizowania swoich pasji i chęci pomagania innym, a także alternatywa spędzania wolnego czasu poprzez zaangażowanie i pomoc potrzebującym.

Od kilku lat w Ekonomiku aktywnie działa Szkolne Koło Wolontariatu “Uśmiech – Pomoc – Satysfakcja – UPS” podejmujące różnorakie działania:

  • wydarzenia w ramach grantów i projektów skierowane do społeczności szkolnej i lokalnej – “Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku”, Powiatowe Gale Wolontariatu, warsztaty dla wolontariuszy, “Historia pisana piosenką”, “Od przedszkola do seniora”, “Szlakiem dzierżoniowskiej Diory”,
  • współpraca z Dziennym Domem Senior+, Środowiskowym Domem Samopomocy, Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym Sióstr Elżbietanek,
  • akcje charytatywne dla instytucji i osób potrzebujących,
  • akcje informacyjno – edukacyjne podnoszące świadomość zdrowotną, społeczną oraz rozwijające empatię wśród młodych ludzi.

Rok szkolny 2020/2021

15.10.2020r. – Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję edukacyjno – informacyjną z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. Symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążka, przypinana dziś każdemu wchodzącemu do szkoły.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet na świecie. W Polsce każdego roku na raka zapada 130 000 osób, a prognozy wskazują, że za dziesięć lat może być to aż 160 tysięcy rocznie.

Zbiórka dla zwierząt

W październiku Szkolna Grupa Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji organizowanej w ramach programu zainicjowanego przez Starostwo Powiatowe: “Rok opieki nad zwierzętami bezdomnymi”.