youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Erasmus+ 2018

Konkurs 2018: Zagraniczna praktyka zawodowa – nowe wyzwania, nowe kompetencje

( dofinansowanie 109.192,00  Euro, liczba stażystów  40 )

Od 1 września 2018 roku realizujemy kolejny projekt w
programie ERASMUS+: Zagraniczna praktyka zawodowa – nowe wyzwania, nowe
kompetencje.
Kolejni uczniowie będą mieli okazję pojechać na praktykę zawodową do
Hiszpanii. Rekrutacja pierwszej grupy zakończyła się w grudniu  i od stycznia 16 osób uczęszcza na kurs
języka hiszpańskiego, przygotowując się do wyjazdu w sierpniu do Sewilli. Wyjazd  drugiej grupy, 24 uczniów zaplanowany jest na
lipiec 2020.

Znów ruszamy do Hiszpanii!!!! – Erasmus+ w Ekonomiku

Po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół  Nr 3 pojadą do Hiszpanii. W  konkursie  Narodowej  Agencji programu Erasmus+  wniosek Ekonomika w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe został bardzo wysoko oceniony. Szkoła otrzymała  dofinansowanie w wysokości  109 192,00 Euro, co pozwoli na zorganizowanie dla 40 uczniów staży zagranicznych w Hiszpanii w 2020 i 2021 roku.
Od 2014 roku, w ramach programu Erasmus + realizowane są projekty, umożliwiające młodzieży odbycie praktyk  zawodowych za granicą. Uczestnikami  są uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista, technik handlowiec, technik spedytor  i technik architektury krajobrazu.

Nadrzędnym celem  działań jest  uzyskanie przez uczniów nowych umiejętności  zawodowych oraz rozwój posiadanych już kwalifikacji w swojej branży. Dodatkowo projekt zakłada wsparcie mobilności zawodowej młodych ludzi, naukę języka hiszpańskiego, rozwój kreatywności i przedsiębiorczości oraz doskonalenie kompetencji organizacyjnych
i społecznych. Młodzież ma również okazję  spróbowania hiszpańskiej kuchni, podziwiania elementów tradycji Andaluzji, zwiedzania znanych zabytków i aktywnego spędzenia czasu wolnego. Przedsięwzięcie  cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów Ekonomika. Dzięki  środkom finansowym z Unii Europejskiej  udało się  ciągu 5 lat zorganizować wyjazdy 6 grup, łącznie dla 144 uczniów ZS Nr 3. Za czterotygodniowy pobyt w Sewilli uczestnicy  nie ponoszą żadnych kosztów.  W sierpniu 2019 do Sewilli leci kolejna 16-osobowa grupa młodzieży z Ekonomika.

Ostatnie aktualności