youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Erasmus+ Aktualności

Kolejny wniosek zatwierdzony!

Chcielibyśmy pochwalić się, że projekt Erasmus + w naszej szkole będzie nadal realizowany. To wielki sukces i radość. Otrzymaliśmy dofinansowanie, którego kwota wynosi 60 831 euro. Zatem warto się starać bo już w październiku ruszy rekrutacja i kolejna grupa uczniów weźmie udział w praktykach zagranicznych.

Praktyki zawodowe w Hiszpanii – Rekrutacja uczestników 2021

Ogłaszamy kolejny nabór uczestników projektu zagranicznych praktyk zawodowych w Hiszpanii, realizowanych w ramach programu Erasmus+ przy wsparciu finansowym uzyskanym ze środków Unii Europejskiej.

Projekt “Zagraniczna praktyka zawodowa inwestycją w przyszłość” skierowany jest do 20 uczniów obecnych klasy II kształcących się w cyklu 4-letnim ( po gimnazjum )   

Planowany termin realizacji: 06.09.2021 – 01.10.2021

Prosimy osoby zainteresowane o dokładne zapoznanie się z regulaminem oraz pobranie aktualnego formularza rekrutacyjnego. Wypełniony dokument należy zeskanować i przesłać w wersji elektronicznej do administratora projektu (edyta.malinowska@zs3.info) do 30.11.2020r.

W temacie maila należy wpisać: Rekrutacja Erasmus+ 2020 , załączony dokument zapisać jako: Rekrutacja_nazwisko i imię.

Praktyki zawodowe w Hiszpanii – Rekrutacja uczestników

Ogłaszamy kolejny nabór uczestników projektów zagranicznych praktyk zawodowych w Hiszpanii, realizowanych w ramach programu Erasmus+ przy wsparciu finansowym uzyskanym ze środków Unii Europejskiej:

  • Zagraniczna praktyka zawodowa- nowe wyzwania, nowe kompetencje – obecne klasy III

termin realizacji: 29.06.2020 – 24.07.2020 ( bez podróży) – grupa 24 uczniów

  • Zagraniczna praktyka zawodowa inwestycją w przyszłość – obecne klasy II                         

termin realizacji: 07.09.2020 – 02.10.2020 ( bez podróży) – grupa 20 uczniów

Poniżej został zamieszczony „Regulamin Uczestnictwa w Projekcie”.

Proszę osoby zainteresowane o dokładne zapoznanie się z regulaminem oraz pobranie odpowiednich formularzy rekrutacyjnych.

Dokumenty należy składać u administratora projektu do 08.11.2019r.

¡Hola todos!

Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie słoneczne, piaszczyste plaże pozwalają wam zaczerpnąć upragnionego relaksu, jedzenie w przydrożnych barach zaprasza do złamania kilku żywieniowych zasad, a przepiękne budowle i zabytki aż zapierają dech w piersiach. Brzmi to niczym oferta z biura podróży prawda? Nic bardziej mylnego. Te wspaniałe przeżycia umożliwia nam udział w projekcie ERASMUS +, który daje możliwość wzięcia udziału w praktykach zawodowych pozwalających nam zdobyć doświadczenie i umiejętności niezbędne w dalszym kształceniu naszej przyszłości, a to wszystko w towarzystwie naszych rówieśników i nauczycieli. Na początku trzeciej klasy zaczęły się nasze przygotowania do ,,wakacji życia”. Wizja rozmów przygotowawczych i stosu dokumentów do wypełniania nieco nas przerażała, ale przy pomocy naszych nauczycieli sprawdziło się powiedzenie, że ,,strach ma wielkie oczy” i okazało się to miłym i bardzo przydatnym doświadczeniem. W styczniu rozpoczęła się nasza zabawa z językiem hiszpańskim, który, co zabawne, większość z nas kojarzyła z telenoweli i piosenek hahaha 🙂 Każde z naszych zajęć mają bardziej formę zabawy niż tak znienawidzonego przez nas ,,wkuwania wszystkiego na blachę”. Maj będzie okresem, w którym czeka nas rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielką projektu, w której będziemy musieli wykazać naszą rzetelność i gotowość wyjazdu do Sevilli. Nie wszystkie etapy przygotowań są proste, ale wiecie co ? Poradzimy sobie z tym, bo ,,La vida es una y es un carnaval” ( ,,Życie jest jedno i jest zabawą”), a my jako młodzi ludzie zamierzamy czerpać z niego całymi garściami, by przeżyć je jak najlepiej. To tyle od nas. Pamiętajcie, żeby korzystać z szans, które daje wam los i nie bać się podejmowania decyzji, bo to one sprawiają, że nasze życie jest pełne wspaniałych doświadczeń i wspomnień.
¡ Le deseamos un buen vida!
(Życzymy miłego życia!)

Znów ruszamy do Hiszpanii!!!! – Erasmus+ w Ekonomiku

Po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół  Nr 3 pojadą do Hiszpanii. W  konkursie  Narodowej  Agencji programu Erasmus+  wniosek Ekonomika w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe został bardzo wysoko oceniony. Szkoła otrzymała  dofinansowanie w wysokości  109 192,00 Euro, co pozwoli na zorganizowanie dla 40 uczniów staży zagranicznych w Hiszpanii w 2020 i 2021 roku.
Od 2014 roku, w ramach programu Erasmus + realizowane są projekty, umożliwiające młodzieży odbycie praktyk  zawodowych za granicą. Uczestnikami  są uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista, technik handlowiec, technik spedytor  i technik architektury krajobrazu.

Nadrzędnym celem  działań jest  uzyskanie przez uczniów nowych umiejętności  zawodowych oraz rozwój posiadanych już kwalifikacji w swojej branży. Dodatkowo projekt zakłada wsparcie mobilności zawodowej młodych ludzi, naukę języka hiszpańskiego, rozwój kreatywności i przedsiębiorczości oraz doskonalenie kompetencji organizacyjnych
i społecznych. Młodzież ma również okazję  spróbowania hiszpańskiej kuchni, podziwiania elementów tradycji Andaluzji, zwiedzania znanych zabytków i aktywnego spędzenia czasu wolnego. Przedsięwzięcie  cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów Ekonomika. Dzięki  środkom finansowym z Unii Europejskiej  udało się  ciągu 5 lat zorganizować wyjazdy 6 grup, łącznie dla 144 uczniów ZS Nr 3. Za czterotygodniowy pobyt w Sewilli uczestnicy  nie ponoszą żadnych kosztów.  W sierpniu 2019 do Sewilli leci kolejna 16-osobowa grupa młodzieży z Ekonomika.

Od 1 września 2018 roku realizujemy kolejny projekt w programie ERASMUS+: Zagraniczna praktyka zawodowa – nowe wyzwania, nowe kompetencje. Kolejni uczniowie będą mieli okazję pojechać na praktykę zawodową do Hiszpanii. Rekrutacja pierwszej grupy zakończyła się w grudniu  i od stycznia 16 osób uczęszcza na kurs języka hiszpańskiego, przygotowując się do wyjazdu w sierpniu do Sewilli. Wyjazd  drugiej grupy, 24 uczniów zaplanowany jest na lipiec 2020.