youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Erasmus

W ramach programu ERASMUS+ , akcja KA102 – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Kombatantów RP w Dzierżoniowie realizują staże w zagranicznych przedsiębiorstwach w Sewilli, w Hiszpanii.  Udział uczniów w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Od 2014 roku naszym  zagranicznym partnerem jest firma euroMind, która dzięki bogatej i sprawdzonej bazie pracodawców oferuje odpowiednie miejsca stażu dla techników ekonomistów, logistyków, architektury krajobrazu, handlowców i spedytorów.

Sevilla – praktyki wrzesień 2021

We wrześniu kolejna, 22 osobowa grupa uczniów wyjechała na praktyki do Sevilli. Geodeci, logistycy, spedytorzy, handlowcy i architekci krajobrazu realizują program swoich praktyk zawodowych. Już wkrótce w ramach wizyty monitorującej odwiedzą nas Pani Dyrektor ZS Nr 3 Bogumiła Szewczyk oraz Kierownik Praktyk Pani Anna Cybulska. 

Odbyło się już wiele aktywności kulturowych, między innymi wizyta w Alcazar, mecz piłki nożnej, malowanie kafelek, przejażdżka rowerowa po mieście, zwiedzanie Torre del Oro i Oceanarium, pokaz Flamenco. W planach jest jeszcze zwiedzanie Katedry, wspólne gotowanie paelli, wejście na Las Setas oraz weekendowy wyjazd do Kadyksu i Matalascanias.

Sevilla – praktyki lipiec 2021

W piątek 2 lipca grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 3 zakwalifikowanych do projektu Erasmus + wylądowała w Hiszpanii, a dokładniej w Maladze. Spędzili tam dwa dni, podczas których mogli zobaczyć miasto, odpocząć na plaży i wykapać się w morzu. Była też okazja do nocnego spaceru i podziwiania panoramy Malagi. W niedziele wyruszyli do Sevilli, która przywitała ich żarem lejącym się z nieba. Głównym celem ich  czterotygodniowego wyjazdu było odbycie praktyk zawodowych w różnych  przedsiębiorstwach i instytucjach zgodnie z kierunkiem kształcenia. Oprócz obowiązków był jeszcze czas na zwiedzanie miasta, poznawanie kultury i obyczajów Andaluzji oraz plażowanie

Erasmus + 2021

No to zaczynamy!!! Pierwsze koty za płoty, a właściwie to pierwsze lekcje za nami?. Rozpoczynamy przygotowywania do praktyk w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ od kursu języka hiszpańskiego????. Zdalnie, bo zdalnie, jednak to nie stoi na przeszkodzie przyswajaniu nowej wiedzy?. Na lekcjach uczymy się podstaw językowych, a na Memrise poznajemy i utrwalamy słownictwo?. Mimo, że myślami uciekamy już do ciepłej Sewilli, zachowujemy zimną krew i cierpliwie oraz skrupulatnie przygotowujemy się do wyjazdu✈. ¡Vamos!

 

Erasmus + 2019

W konkursie  Narodowej  Agencji programu Erasmus+  wniosek Ekonomika w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe został bardzo wysoko oceniony ( 97 punktów na 100 możliwych do zdobycia). Pozyskane środki finansowe umożliwią kolejnym uczniom realizację praktyk zawodowych w Hiszpanii.

Konkurs 2019: Zagraniczna praktyka zawodowa inwestycją w przyszłość (dofinansowanie 109.192,00  Euro, liczba stażystów  40)

Erasmus+ 2018

Konkurs 2018: Zagraniczna praktyka zawodowa – nowe wyzwania, nowe kompetencje (dofinansowanie 109.192,00  Euro, liczba stażystów  40)

Zrealizowane projekty


Konkurs 2015: Praktyka zawodowa jako szansa na przyszłość
( dofinansowanie 55.456,00 Euro, liczba stażystów: 22 )
Konkurs 2016: Praktyka zawodowa jako ważny krok w przyszłość
( dofinansowanie 73.904,00 Euro, liczba stażystów: 30 )
Konkurs 2017: Zagraniczna praktyka zawodowa drogą do profesjonalizmu
( dofinansowanie 73.904,00 Euro, liczba stażystów: 30 )

 


Praktyki zawodowe w Sewilli – sierpień 2017 – relacja uczestników
https://sevilla2017.tumblr.com
Ostatnie aktualności