youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Salon Maturzystów Perspektywy on-line

22 września 2020 r. odbył się w naszej szkole Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2020 w nowej wirtualnej formule, którą wymusiły warunki pandemii. Było to bardzo wartościowe spotkanie dla uczniów klas IV naszej szkoły. Salon online zapewnił im dużo możliwości w doborze odpowiednich ścieżek edukacyjno-zawodowych i przygotowaniu się do roli świadomych kandydatów na studia.

Klasy maturalne, po wcześniejszej rejestracji, w godz. 1000-1300, pod kierunkiem nauczycieli, mogły uczestniczyć online w spotkaniach na temat matury 2021. W ramach inicjatywy przygotowane zostały wykłady ekspertów OKE na temat egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, a także bogata prezentacja kierunków studiów i uczelni z całej Polski wraz z zasadami przyjęć w roku 2021. Odbyły się także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych. Tego samego dnia w godz. popołudniowych, po lekcjach, maturzyści mogli uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w specjalnie przygotowanej strefie EXPO – uczelnie były do dyspozycji uczniów do  godz. 1900.

Każdy aktywny uczeń, który zarejestrował się w Salonie otrzymał Certyfikat Uczestnika Salonu Maturzystów Perspektywy 2020 wraz z podsumowaniem indywidualnej aktywności. Indywidualna rejestracja umożliwiła także pobranie najnowszej edycji Informatora dla Maturzystów 2021 – w formie e-booka.

Ostatnie aktualności