youtube
facebook
edziennik
 
ul. Słowiańska 6, 58-200 Dzierżoniów, tel.: 74 8312618, e-mail: sekretariat_zs3@wp.pl
 
ZS Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie

Sukces w konkursie “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W dniu 14 marca 2017 r.  we Wrocławiu odbył się   II  WOJEWÓDZKI  ETAP  OLIMPIADY    WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”.

W  olimpiadzie brało  udział  21 szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego,   które wcześniej  realizowały projekt  „Lekcje z ZUS”  oraz uzyskały odpowiednią ilość punktów w I etapie pisemnym; zaś jej celem nadrzędnym było upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Naszą szkołę reprezentowała drużyna  w składzie:  Weronika Pisarewska (kl. III a TE,  Katarzyna Żaba (kl. III TK), Michał Swancar – kl. III a TE wraz z opiekunem p. Anną Cybulską.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru w czasie 30 minut.  Odpowiadali na pytania dotyczące m.in.: płatników składek, pobierania zasiłków i różnego rodzaju świadczeń oraz zasad funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O ostatecznych wynikach zadecydowała nie tylko ilość zdobytych punktów, ale też czas,  w jakim udzielone zostały odpowiedzi.

W  II Wojewódzkim Etapie  Olimpiady  Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych  nasi uczniowie zajęli II miejsce i zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w warszawskiej siedzibie ZUS.

 

Ostatnie aktualności